Тиждень української мови та літератури

З нагоди Дня української писемності та мови 06-10 листопада 2017 року в ДНЗ «Запорізький ПЛЗТ»  було проведено низку заходів:

  • вселіцейний диктант до Дня української мови і писемності;
  • флешмоб з нагоди відкриття тижня української мови «Наша мова єднання — це українська!»;
  • виставка стіннівок до свята;
  • перший  етап Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика;
  • перший етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка;
  • перегляд презентації «Історія виникнення і розвитку писемності на українських землях»
  • участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності.

В урочистостях взяли участь учні, викладачі та майстри нашого закладу. Святковий тиждень було урочисто відкрито привітанням викладачем української мови до учнів зі святом, яке відзначається щорічно 09 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, побажанням вивчати, досліджувати рідне слово, примножувати скарби рідної мови, яка єднає націю. Дівчата групи 416 взяли участь у флешмобі «Наша мова єднання — це українська!», а учні груп першого курсу були запрошені на перегляд презентації  «Історія виникнення і розвитку писемності на українських землях». Під час заходу присутні познайомилися зі сторінками історії української мови, згадали імена славетних просвітителів минулих епох,скорботні дати на тернистому шляху розвитку мови, всесвітньо відомі перлини української літератури, учні читали вірші українських поетів. Хлопці і дівчата дізналися багато нового з історії виникнення рідної мови, зрозуміли, що українська мова – це не тільки форма життя, але й духовна скарбниця, у яку народ безперервно вносить свій досвід, розум та почуття; яку необхідно берегти, збагачувати, любити і плекати, адже без мови немає народу, з його колоритним обличчям, характером, темпераментом, своєю культурою, мораллю, честю і гідністю.

Викладачами української мови були проведені І етапи Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика та  Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Вітаємо наших переможців та бажаємо їм успіху в ІІ етапах конкурсів.

Протягом тижня учні І-ІІІ курсів разом з майстрами взяли участь у написанні вселіцейного диктанту. Приз за найкраще написання диктанту в цьому році отримала учениця ІІ курсу Цібій Мар’яна. 9 листопада у  Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності в нашому навчальному закладі взяли участь близько вісімдесяти учнів та викладачів. В цьому році у нашому закладі встановлено рекорд за кількістю учасників на одній локації. Весь тиждень в аудиторіях панувала особлива хвилююча атмосфера, адже всі відчували свою причетність до великої родини шанувальників українського слова.

Викладач української мови ДНЗ «Запорізький ПЛЗТ» Колодка О.О.