Семінар-практикум викладачів фізики

30 листопада на базі ДНЗ «Запорізький ПЛЗТ» пройшов обласний семінар-практикум викладачів фізики ПТНЗ. Тема семінару: «Використання інтерактивних методів навчання як способу підвищення якості навчального процесу з фізики».
Перше слово було за господарем навчального закладу – директором Трипаком Василем Васильовичем, який ознайомив гостей з перспективами розвитку ліцею. Цікавою була розповідь голови ради учнівського самоврядування Грищишиної Роксоляни про історію навчального закладу, якому в цьому році виповнилося 95 років.
В кабінеті фізики учасників семінару зустрів викладач, Заслужений вчитель України Приданцев Валерій Анатолійович. Як досвідчений педагог, він із задоволенням поділився з колегами своїм досвідом подачі програмного матеріалу, щоб це було цікавим і зрозумілим для учнів. Наприклад, пояснення закону рівноваги викладач поєднав з дитячою грою «Спінер». Валерій Анатолійович продемонстрував ряд дослідів, які пояснюють закони фізики в зрозумілій і доступній формі: Закон Декарта, відцентрова сила, вихрові струми Фуко, дослід Герца, практичне використання закону рівноваги у повсякденному житті та ін. Всі свої напрацювання Валерій Анатолійович систематизував, записав на диск і подарував своїм колегам.
Поділилася з колегами своїм досвідом викладач фізики ДНЗ «Дніпрорудненський ПЛ» Столяр Ольга Гнатівна, а саме: використання інтерактивних методів навчання під час проведення дослідів та розв’язування експериментальних завдань на уроках фізики та у позаурочний час.
На завершення координатор семінару-практикуму Осіна Наталія Анатоліївна надала інформацію щодо змін у навчальних програмах з фізики та астрономії для загальноосвітніх навчальних закладів.
Семінар пройшов цікаво, пізнавально. Жоден із учасників не залишився байдужим, адже обговорювалися важливі проблемні питання вивчення фізики учнями ПТНЗ.