До 150-річчя з дня народження Лесі Українки

Леся Українка сучасна завжди

 

                                                           «Ні, жива,  я буду вічно жити!

                                                            Я маю в серці те, що не вмирає!»

            25 лютого учні та викладачі Запорізького професійного ліцею залізничного транспорту долучилися до вшанування пам’яті  Лесі Українки (Лариси Косач).  Українська поетеса, драматург, літературний критик відома не тільки на рідній землі, а й за її межами. Талановита, сучасна, неперевершена. Народилася у високоосвіченій родині, знала 7 мов, у 9 років написала свій перший вірш, у 19  – підручник з історії для сестер, за одну ніч написала драму… Шедеврами світової літератури стали такі її твори як «Лісова пісня», «Блакитна троянда», «Бояриня», «Камінний господар». Джерелами творчості стали для Лесі Українки її власні переживання. ЇЇ життя стало прикладом боротьби, а слова її творів залишили відбиток на душі кожного, хто їх пізнав.

Учні ліцею на відкритому заході, приуроченому 150-річчю від дня народження Лариси Петрівни Косач-Квітки, дізналися про нові факти з біографії поетеси, а також упевнилися в тому, що її творчість  актуальна і в ХХІ столітті. В цьому вони  переконалися переглянувши музичну композицію «Плющ», на слова Лесі Українки, у виконні українського гурту «Бумбокс», дізналися, що  міжнародний колектив розробників ігор «Colabee Studios» створив відеогру за мотивами драми-феєрії «Лісова пісня». За словами авторів ідеї, гра «Forest song» не лише базується на творі української поетеси, а й відображає українську культуру та традиції. Згадали й про анімаційний фільм «Мавка», офіційний реліз якого, за словами творців, відбудеться наступного року та про сувенірну срібну банкноту, випущену Національним банком до ювілею. Також хлопці з захопленням приєдналися до розгадування кросворду, за біографією Лесі Українки, жваво відповідали на питання вікторини і створили про легендарну поетесу власні вірші.

У бібліотеці закладу була презентована виставка творів письменниці, фото, а один із учнів узяв участь в Акції «Вічно живий голос!», у рамках якої прочитав поезію Лесі Українки.

 

Лигаркова О. М., викладач української мови та літератури